Teamet 2021-08-20T14:41:29+01:00

Styrelsen

styrelsen@folketshusby.se

Dilan Aksoy
Dilan AksoyOrdförande
Milqias Habte
Milqias HabteVice ordförande
Vandad Assadi
Vandad AssadiKassör
Tan Alici
Tan AliciStyrelseledamot
Ayaan Guled
Ayaan GuledStyrelseledamot
Sara Tafere
Sara TafereStyrelseledamot
Hajat Ibrahim
Hajat IbrahimStyrelseledamot
Idiris Yousuf
Idiris YousufSuppleant
Sara Mecconen
Sara MecconenSuppleant

Personal

Hedvig Wiezell
Hedvig WiezellVerksamhetchef
hedvig@folketshusby.se
072-501 22 49
Anne Nielsen
Anne Nielsen Bitr. Verksamhetschef
anne@folketshusby.se
076-941 77 55
Sardar Ameen
Sardar AmeenVaktmästare
sardar@folketshusby.se
Fayeq Abdulqader
Fayeq AbdulqaderVaktmästare
Marjan Kaveh
Marjan KavehKoordinator café
Keyvan Pazooki
Keyvan PazookiVolontär, cafévärd
Maryam Osman
Maryam OsmanProcessledare
Processledare, fokus kvinnor och föräldrar
maryam@folketshusby.se
070-6789455
Emma Ström
Emma Ström Processledare
Processledare, fokus kvinnor och föräldrar
emma@folketshusby.se

Faisal Muse
Faisal MuseProcessledare
Processledare, fokus psykisk hälsa
faisal@folketshusby.se

Hana Al-Khamri
Hana Al-KhamriProcessledare
Processledare, demokrati och delaktighet
hana@folketshubsy.se
Daniel Perez Peric
Daniel Perez PericProcessledare
Processledare, lokal demokrati & ungas organisering
Mail: daniel@folketshusby.se

Nader Attiyah
Nader AttiyahProcessledare
Processledare, lokal demokrati & ungas organisering
nader@folketshusby.se

Nawroz Zakholy
Nawroz ZakholyKommunikatör/Admin
nawroz@folketshusby.se